2017

KLIMAK aj tento rok lídrom v oblasti TZB

Spoločnosť Jaga Group, s.r.o. každoročne zostavuje rebríček úspešných realizátorov TZB, na ktorý sme netrpezlivo čakali. Radi by sme sa s Vami podelili o skutočnosť, že aj tento rok sme si obhájili miesto lídra a umiestnili sme sa na úžasnom 1. mieste! KLIMAK, s.r.o. je tak dlhodobo tou najväčšou komplexnou spoločnosťou v oblasti TZB na Slovensku, ktorá pre Vás zabezpečuje projekciu, distribúciu, výrobu, montáž a servis vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Stavbou roka 2016 sa stala PANORAMA CITY I.

Hlavnú cenu a „Stavbou roka 2016“ sa stala novostavba PANORAMA CITY, Bratislava a naša spoločnosť KLIMAK je dodávateľom celkovej vzduchotechniky, vykurovania a chladenia v projekte PANORAMA CITY a teda hrdým „spoluautorom“ tohto diela, keďže sa z veľkej časti podieľa na vytváraní príjemného prostredia a klímy tohto monumentálneho objektu.

Otvorenie druhej pobočky KLIMADODOMU.sk

Otvorenie druhej pobočky a showroomu klimatizácií špičkových značiek ako Carrier, Daikin, LG, Samsung, Toshiba so sídlom v Bratislave. Predajňa sa nachádza v novootvorených priestoroch OC STYLA (pri SHOPING PALACE, Zlaté Piesky) a ponúka široký sortiment zariadení vhodných pre klimatizovanie a tiež vykurovanie Vašich domovov. Viac na: www.klimadodomu.sk

2016

Titul Stavba roka 2015 pre multifunkčný komplex CITY ARENA

Hlavná cena titul Stavba roka 2015 získal Multifunkčný komplex CITY ARENA, Trnava na ktorej sme realizovali kompletnú dodávku a montáž profesie vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Tretie miesto za zhodnocovanie chladiva

KLIMAK sa umiestnil na treťom mieste za zhodnocovanie chladiva za rok 2015. Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku udeľoval aj tento rok ocenenia za Komplexné servisné zabezpečenie a zhodnocovanie chladiva.

2015

Polyfunkčný objekt ZUCKERMANDEL

Začiatok realizácie druhej najväčšej zákazky v histórií spoločnosti – polyfunkčného objektu ZUCKERMANDEL, súčasťou ktorého bude centrála ČSOB banky, administratívne, ale taktiež obytné priestory s nádhernými výhľadmi. KLIMAK realizuje kompletnú dodávku a montáž profesií VZT, ÚK a CHL s použitím aktívnych chladiacich trámov.

Dominantné postavenie na slovenskom trhu

Potvrdenie dominantného postavenia na trhu s novým maximálnym obratom vo výške 24,4 mil. €. V rámci skupiny KLIMAK sa podarilo spolu s partnermi TECHNOV, KLIMA TREND a CLIMAPORT prekonať hranicu obratu 35 mil. €. Klimak sa stáva najväčšou komplexnou spoločnosťou realizujúcou profesie VZT, ÚK a CHL.

Nový showroom v Košiciach

Presťahovanie pobočky v Košiciach do nových predajných priestorov s novým showroomom na Južnej triede 11, kde sa nachádza ukážka reálnych funkčných klimatizačných jednotiek spolu s odborne vyškoleným personálom, ktorý je potrebný k výberu toho správneho zariadenia.

E-shop KLIMADODOMU.sk

Spoločnosť KLIMA TREND, spol. s r.o. založila e-shop KLIMA DO DOMU www.klimadodomu.sk, ktorý sa zaoberá predajom a montážou klimatizácií, vzduchotechniky, vykurovania pre bytové a rodinné riešenia. Poskytuje svojim návštevníkom množstvo produktov a možnosť výpočtu ceny pomocou RÝCHLEJ KALKULAČKY.

2014

Historický obrat

Dosiahnutie historického obratu vo výške 24 mil. €, čo predstavuje splnenie stanovenéhocieľa (18 mil. €) na 133,33 % a súčasne navýšenie obratu oproti roku 2013 o 138 %.

Najväčšia TZB spoločnosť

KLIMAK sa právoplatne stal najväčšou TZB spoločnosťou na Slovenku. Roky kvalitne odvedenej práce v odvetví VZT, ÚK a CHL boli zúročené a naša spoločnosť sa dostáva do popredia v svojom odbore. Na konte má stovky realizovaných projektov a vedie úspešný konkurenčný boj o pozíciu na trhu.

2013

Rozširovanie pôsobnosti

Rozšírenie pôsobnosti spoločnosti KLIMAK aj na susedných trhoch. Kde bolo cieľom získavnie projektov v oblasti vzduchotechniky, ústredného kúrenia a chladenia v Českej republike a v Rakúsku.

Založenie CLIMAPORTU

Založenie partnerskej spoločnosti CLIMAPORT zameranej predovšetkým na distribúciu chladiacich zariadení zn. CARRIER a ALFA LAVAL. Spoločnosť sídliaca v Nitre na Levickej ulici sa tak stáva ďalším silným partnerom v rámci skupiny KLIMAK.

2011

Stabilita

Spoločnosť KLIMAK udržiava stabilný počet zamestnancov a tiež obrat a to aj napriek všeobecnému prepadu produkcie v stavebníctve. Kladie dôraz na profesionalitu a lojálnosť a ponecháva "svoj tím" v pôvodnej zostave. Predvída a plánuje do budúcna také kroky, ktoré by mali viesť spoločnosť k všeobecnému posunu vpred.

2009

Zavedenie Integrovaného manažérstva

Zavedenie Integrovaného manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2009, STN EN ISO 14001:2005 a STN OHSAS 18001:2009. Všetky činnosti, poskytované spoločnosťou KLIMAK, sú vykonávané so striktnou orientáciou na spokojnosť zákazníka, na bezpečnosť pri práci a tiež životné prostredie.

Interný systém

Spustenie interného systému NAVISION, ktorý pokrýva všetky procesné úkony spoločnosti - od obchodu, cez riadenie realizačných a servisných projektov, skladové hospodárstvo a logistiku, účtovníctvo, riadenie financií a kontroling procesov, reklamácie a nezhody, ľudské zdroje. Používanie systému zvyšuje produktivitu oddelení a efektivitu spoločnosti ako celku.

Košická pobočka

Založenie košickej pobočky operujúcej v regióne východného Slovenska. Spoločnosť KLIMAK týmto krokom zvyšuje svoju mieru dostupnosti pre zákazníka a prispieva k väčšej efektivite práce vyplývajúcej z lokácie podniku.

2008

Posun vpred

Dosiahnutie obratu 22 mil. Eur, spoločnosť zamestnáva viac ako 80 interných zamestnancov a využíva služby viac ako 200 aktívne spolupracujúcich montážnikov.

KLIMAK Golfcup

Založenie tradície organizovania športovo-spoločenského podujatia KLIMAK Golf Cup, ktorej sa zúčastňujú stabilní a tiež noví partneri spoločnosti.

2007

RIVER PARK

Získanie doposiaľ najväčšej zákazky počas histórie firmy. Ide o multifunkčný projekt s názvom RIVER PARK s rozlohou viac ako 100.000 m². Objekt sa nachádza v Bratislave na nábreží Dunaja a bude poskytovať svojim návštevníkom široké spektrum služieb: od hotelových, cez administratívne až po športové.

2006

TECHNOV

Založenie dcérskej spoločnosti na výrobu VZT potrubia a príslušenstva pre vzduchotechniku, www.technov.sk.
Spoločnosť KLIMAK tak získava operatívnu nezávislosť pri dodávkach tejto rozhodujúcej položky v profesiách vzduchotechniky.

2005

Zvyšovanie obratu

Dosiahnutie obratu prevyšujúceho 10 mil. Eur (300 mil. Sk)

Systém manažérstva kvality

Zavedenie Systému manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2001. Z

2002

Komplexný balík mechanických inštalácií HVAC

Prvé úspešné realizácie v oblasti Ústredného kúrenia a Merania a regulácie, čím spoločnosť pokrýva komplexný balík mechanických inštalácií HVAC.

2001

Transformácia značky KLIMAK

Transformácia značky KLIMAK na Spoločnosť s ručením obmedzeným, vznik vnútornej organizačnej štruktúry v spoločnosti

1997

KLIMATREND

Založenie dcérskej spoločnosti s názvom KLIMA TREND zabezpečujúcej výkon servisných aktivít. Viac o servisnej spoločnosti na: www.klimatrend.sk

1993

Založenie značky

Založenie značky KLIMAK Ľuboš Laboš (fyzická osoba). Predmet aktivít: dodavateľská a montážna činnosť v oblasti vzduchotechniky.

Máte záujem o spoluprácu?