2022

Prekročenie obratu 60 mil. Eur

Skupine KLIMAK sa v roku 2022 podarilo pokoriť hranicu obratu 60 mil. Eur čomu výrazne prispel nárast obratu v našej výrobnej spoločnosti TECHNOV.

Otvorenie štvrtej pobočky KLIMADODOMU.SK

V rámci nášho retailového konceptu KLIMADODOMU.SK sa nám podarilo otvoriť v poradí už štvrtú kamennú pobočku, tentokrát v Martine. Cieľom je pokryť dopyt po našich produktov v oblasti stredu a severu Slovenska.

2021

Prekročenie obratu 50 mil. Eur

Historicky prvý krát sa skupine KLIMAK podarilo v roku 2021 prekročiť výšku obratov v objeme 50 miliónov Eur. Taktiež v našej servisnej divízii sme zaznamenali výrazný nárast obratu, ktorý presiahol 4 milióny Eur.

Rozšírenie projektových aktivít v KLIMEO

V našej českej pobočke KLIMEO sme od začiatku roka 2021 získali niekoľko zaujímavých zákaziek, na ktorých sme začali pracovať. Za spomenutie stojí napríklad projekt moderného obytného komplexu Barrandez-Vous v Prahe, kde dodávame kompletné profesie vzduchotechniky, chladenia, vykurovania a zdravotechniky. V Brandýse nad Labem sme zase začali s realizáciou dostavby haly H6b v koncerne Continental.

Získanie významnej zákazky EUROVEA 2

Sme hrdí, že na sklonku roka 2020 sa nám podarilo získať jednu z najväčších zákaziek našej spoločnosti - komplex EUROVEA 2. Následne v apríli sme začali s prvými prácami, kde postupne budeme dodávať na 6 stavebných objektoch kompletné profesie v oblasti vzduchotechniky, vykurovania a chladenia. Uvedené objekty sú rozdelené do 3 skupín: obchodné centrum, bytové domy a administratívne budovy. Dominantou celého projektu bude prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower s výškou až 168 metrov, ktorý na 45 nadzemných podlažiach ponúkne 389 rezidencií.

2020

Zvládnutie pandémie COVID-19

V neľahkých časoch pandémie sme prijali všetky potrebné opatrenia, vytvorili sme našim zamestnancom podmienky na prácu z domu a naďalej sme sa uchádzali o nové zákazky. Napriek skutočnosti, že sme jar strávili doma, podarilo sa nám získať viacero zaujímavých projektov a po návrate do normálneho režimu práce môžeme povedať, že sme spoločnými silami, odhodlaním a tvrdou prácou, všetky výzvy dobre zvládli.

Nemocnica novej generácie

Jednou z najmodernejších nemocníc na Slovensku by podľa investora mala byť plánovaná Nemocnica novej generácie, ktorá je vo výstavbe v lokalite Bory, Bratislava. KLIMAK sa stal úspešným realizátorom vzduchotechniky pre čisté a ostatné priestory nemocnice. Dodávka zahŕňa VZT jednotky, cirkulačné jednotky, laminárne stropy a čisté nadstavce pre tieto priestory, pričom celková dodávka VZT predstavuje viac ako 40.000 m².

2019

Nové propagačné video z realizácie VIVO!

Aby sme svojim existujúcim a novým klientom ukázali priebeh našej odbornej práce a každodenných výziev, vytvorili sme zaujímavé video, ktoré zobrazuje prácu našich šikovných zamestnancov počas rozsiahlej rekonštrukcie nákupného centra Polus City Center, ktoré zásadne zmení interiér, účel využitia priestorov a taktiež svoje obchodné meno na VIVO!

KLIMAK DOBRÝ TÍM PRE DOBRÉ PROSTREDIE

Našim zamestnancom predstavili koncept "Employer branding", ktorý prichádza s novým vizuálom, logom a tvrdeniami. My v KLIMAK-u veríme, že fungujúci tím, v ktorom si ľudia navzájom rozumejú, vážia si jeden druhého a svoju prácu vykonávajú zodpovedne, majú všetky predpoklady na to, aby vytvárali dobré prostredie. Šikovní a skúsení ľudia v našom tíme sú základom nášho úspechu, ktorý umožnil vytvoriť v stovkách objektov kvalitnú klímu pre kvalitnejší život. Všetkým, ktorí tento dobrý tím tvoria, patrí obrovská vďaka!

KLIMAK tím mieri do Prahy pod názvom KLIMEO

Dlho pretrvávajúci dopyt po kvalitných službách našej spoločnosti KLIMAK v Českej republike neostal bez povšimnutia a priniesol so sebou otvorenie novej KLIMAK pobočky s názvom KLIMEO systems s.r.o., ktorá sídli v Prahe, časť Holešovice. Cieľom novovytvorenej pobočky je prinášať efektívne, prevádzkovo úsporné a komplexné riešenia s použitím moderných technológií a to v profesiách vzduchotechniky, klimatizácie, ústredného kúrenia, merania a regulácie.

Cenu STAVBA ROKA získal náš nový výrobný závod TECHNOV

Prestížne celoštátne ocenenie STAVBA ROKA 2018 putuje tentokrát „domov“! Náš nový výrobný závod TECHNOV, nachádzajúci sa v obci Rumanová, bol odbornou porotou z oblasti architektúry a stavebníctva podrobne posudzovaný podľa technickej dokumentácie a obhliadky závodu a následne ocenený Cenou za mimoriadnu kvalitu realizácie stavby. Je veľkou cťou pýšiť sa týmto ocenením, ktoré TECHNOV získal.

5. ročník úspešnej konferencie TECHFORUM a 20. ročník AQUATHERM

KLIMAK spolu so svojimi partnermi zorganizoval už V. ročník celodennej odbornej konferencie TECHFROUM, ktorá mala vysokú účasť (160 účastníkov). Počas tejto kvalitnej konferencie určenej pre projektantov, architektov, developerov a stavebných odborníkov bolo odprezentovaných 13 výborných prezentácii a na interaktívnu diskusiu sme využívali služby aplikácie SLI.DO.

2018

NOVÝ VÝROBNÝ ZÁVOD TECHNOV S MONUMENTÁLNOU SOCHOU "DOTYK"

Partnerská spoločnosť TECHNOV predstavila širokej verejnosti novopostavenú budovu moderného výrobného závodu, administratívnu časť a tiež monumentálnu sochu s názvom "Dotyk". Použitú VZT technológiu zabezpečoval KLIMAK a v administratívnej budove je vzduchotechnika realizovaná formou podstropných rekuperačných jednotiek značky Carrier. Vo výrobnej hale a tiež lakovni je realizované vetranie a vykurovanie v jednom pomocou teplovzdušných plynových jednotiek a odvetrávanie lakovne je navrhnuté jedinečným systémom. Už od budúceho roka bude tento závod v plnej prevádzke.

ZVÄZ SLOVENSKÝCH VEDECKO TECHNICKÝCH SPOLOČNOSTÍ OCENIL KLIMAK

Zväz slovenských vedecko technických spoločností ZSVTS, združujúci v 45 odborných spoločnostiach cca 15 000 inžinierov a technikov na Slovensku,sa rozhodol udeliť firme KLIMAK ocenenie – Plaketu, pri príležitosti 25. výročia jej vzniku. Plaketa ZSVTS je výrazom ocenenia aktivít firmy Klimak, ktorá popri projektových, konštrukčných, výrobných a realizačných aktivitách,sa významnou mierou zaoberá i oblasťou výskumu a inovácií v oblasti vzduchotechniky.

KLIMAK SI DRŽÍ PRVENSTVO V OBLASTI TZB NA SLOVENSKU

Rebríček úspešných TZB realizátorov zostavený spoločnosťou Jaga Group, s.r.o. udeľuje spoločnosti KLIMAK 1. miesto a je tak dlhodobo tou najväčšou komplexnou spoločnosťou v oblasti TZB na Slovensku, ktorá pre Vás zabezpečuje projekciu, distribúciu, výrobu, montáž a servis vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

SPOLOČNOSŤ KLIMAK A STAVBA ROKA 2017

KLIMAK sa spolupodielal na dvoch významných stavbách, ktoré boli ocenené v rámci kategórie za vysokú kvalitu realizácie (EPERIA, Prešov) a za uplatnenie vedy a techniky v realizácií (UNIQ Staromestská, Bratislava). KLIMAK v modernom nákupnom centre EPERIA Shopping mall, Prešov zabezpečoval vetranie spoločných priestorov, chladenie vodným systémom a vykurovanie.

25 ROKOV SPOĽAHLIVÝCH RIEŠENÍ S KLIMAKOM

Stabilitu a spoľahlivosť pre zákazníka prinášame už 25 rokov! Čo sme začali, sme aj dokončili a vo vysokom % dokončených realizačných zákaziek pokračujeme v dlhodobej spolupráci formou servisu, čo je pre nás dôkazom spokojnosti klienta s prevedením diela. Taktiež 25 rokov budujeme a udržiavame kompaktný tím, ktorý má ten správny mix ostrieľaných profesionálov a mladých, motivovaných talentov. My všetci v Klimaku zabezpečujeme TZB dodávky a inštalácie pre tie najzaujímavejšie a najväčšie projekty, ktoré slovenský stavebný trh ponúka.

2017

KLIMAK aj tento rok lídrom v oblasti TZB

Spoločnosť Jaga Group, s.r.o. každoročne zostavuje rebríček úspešných realizátorov TZB, na ktorý sme netrpezlivo čakali. Radi by sme sa s Vami podelili o skutočnosť, že aj tento rok sme si obhájili miesto lídra a umiestnili sme sa na úžasnom 1. mieste! KLIMAK, s.r.o. je tak dlhodobo tou najväčšou komplexnou spoločnosťou v oblasti TZB na Slovensku, ktorá pre Vás zabezpečuje projekciu, distribúciu, výrobu, montáž a servis vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Stavbou roka 2016 sa stala PANORAMA CITY I.

Hlavnú cenu a „Stavbou roka 2016“ sa stala novostavba PANORAMA CITY, Bratislava a naša spoločnosť KLIMAK je dodávateľom celkovej vzduchotechniky, vykurovania a chladenia v projekte PANORAMA CITY a teda hrdým „spoluautorom“ tohto diela, keďže sa z veľkej časti podieľa na vytváraní príjemného prostredia a klímy tohto monumentálneho objektu.

Otvorenie druhej pobočky KLIMADODOMU.sk

Otvorenie druhej pobočky a showroomu klimatizácií špičkových značiek ako Carrier, Daikin, LG, Samsung, Toshiba so sídlom v Bratislave. Predajňa sa nachádza v novootvorených priestoroch OC STYLA (pri SHOPPING PALACE, Zlaté Piesky, 1. poschodie) a ponúka široký sortiment zariadení vhodných pre klimatizovanie a tiež vykurovanie Vašich domovov. Viac informácií na: www.klimadodomu.sk

2016

Titul Stavba roka 2015 pre multifunkčný komplex CITY ARENA

Hlavná cena titul Stavba roka 2015 získal Multifunkčný komplex CITY ARENA, Trnava na ktorej sme realizovali kompletnú dodávku a montáž profesie vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Tretie miesto za zhodnocovanie chladiva

KLIMAK sa umiestnil na treťom mieste za zhodnocovanie chladiva za rok 2015. Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku udeľoval aj tento rok ocenenia za Komplexné servisné zabezpečenie a zhodnocovanie chladiva. My v KLIMAK-u robíme všetky potrebné kroky k tomu, aby sme svojimi aktivitami prispievali k ochrane životného prostredia a to napríklad recyklovaním už použitého chladiva.

2015

Polyfunkčný objekt ZUCKERMANDEL

Začiatok realizácie druhej najväčšej zákazky v histórií spoločnosti – polyfunkčného objektu ZUCKERMANDEL, súčasťou ktorého bude centrála ČSOB banky, administratívne, ale taktiež obytné priestory s nádhernými výhľadmi na Dunaj. KLIMAK v rámci tohto projektu realizuje kompletnú dodávku a montáž profesií VZT, ÚK a CHL s použitím aktívnych chladiacich trámov.

Dominantné postavenie na slovenskom trhu

Potvrdenie dominantného postavenia na trhu s novým maximálnym obratom vo výške 24,4 mil. €. V rámci skupiny KLIMAK sa podarilo spolu s partnermi TECHNOV, KLIMA TREND a CLIMAPORT prekonať hranicu obratu 35 mil. €. Klimak sa stáva najväčšou komplexnou spoločnosťou realizujúcou profesie VZT, ÚK a CHL.

Nový showroom v Košiciach

Presťahovanie pobočky v Košiciach do nových predajných priestorov s novým showroomom na Južnej triede 11, kde sa nachádza ukážka reálnych funkčných klimatizačných jednotiek spolu s odborne vyškoleným personálom. Ukážky zariadení spolu s personálom sú k dispozícií pre tých, ktorí sa chcú poradiť a dozvedieť viac o zariadeniach pred ich kúpou. Pre ďalšie detaily o otváracích hodinách a detailoch navštívte našu stránku www.klimadodomu.sk

E-shop KLIMADODOMU.sk

Spoločnosť KLIMA TREND, spol. s r.o. založila e-shop a značku s názvom KLIMA DO DOMU (www.klimadodomu.sk), ktorá sa zaoberá predajom a montážou klimatizácií, vzduchotechniky, vykurovania pre bytové a rodinné riešenia. Poskytuje svojim návštevníkom množstvo kvalitných produktov (klimatizácie, tepelné čerpadlá, rekuperácie) a taktiež skvelú možnosť výpočtu ceny pomocou RÝCHLEJ KALKULAČKY.

2014

Historický obrat

Dosiahnutie historického obratu vo výške 24 mil. €, čo predstavuje splnenie stanoveného cieľa (18 mil. €) na 133,33 % a súčasne navýšenie obratu oproti roku 2013 o 138 %. Spoločnosť KLIMAK týmto obratom potvrdzuje svoju líderskú pozíciu na trhu a kladie si za cieľ v podobnej výške obratov zotrvávať.

Najväčšia TZB spoločnosť

KLIMAK sa právoplatne stal najväčšou TZB spoločnosťou na Slovenku. Roky kvalitne odvedenej práce v odvetví VZT, ÚK a CHL boli zúročené a naša spoločnosť sa dostáva do popredia v svojom odbore. Na konte má stovky realizovaných projektov a vedie úspešný konkurenčný boj o pozíciu na trhu.

2013

Rozširovanie pôsobnosti

Rozšírenie pôsobnosti spoločnosti KLIMAK aj na susedných trhoch. Cieľom tejto expanzie je budovanie povedomia a získavanie projektov v oblasti vzduchotechniky, ústredného kúrenia a chladenia v Českej republike a v Rakúsku.

Založenie CLIMAPORTU

Založenie partnerskej spoločnosti CLIMAPORT zameranej predovšetkým na distribúciu chladiacich zariadení zn. CARRIER a ALFA LAVAL. Novozaložený CLIMAPORT má v rámci regiónu tím vlastných obchodníkov, servisných pracovníkov a tiež logistické oddelenie, poskytujúce zákazníkom odborné služby. Spoločnosť sídliaca v Nitre na Levickej ulici sa tak stáva ďalším silným partnerom v rámci skupiny KLIMAK.

2011

Stabilita

Spoločnosť KLIMAK udržiava stabilný počet zamestnancov a tiež obrat a to aj napriek všeobecnému prepadu produkcie v stavebníctve. Kladie dôraz na profesionalitu a lojálnosť a ponecháva "svoj tím" v pôvodnej zostave. Predvída a plánuje do budúcna také kroky, ktoré by mali viesť spoločnosť k všeobecnému posunu vpred.

2009

Zavedenie Integrovaného manažérstva

Zavedenie Integrovaného manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2009, STN EN ISO 14001:2005 a STN OHSAS 18001:2009. Všetky činnosti, poskytované spoločnosťou KLIMAK, sú vykonávané so striktnou orientáciou na spokojnosť zákazníka, na bezpečnosť pri práci a tiež životné prostredie.

Interný systém

Spustenie interného systému NAVISION, ktorý pokrýva všetky procesné úkony spoločnosti - od obchodu, cez riadenie realizačných a servisných projektov, skladové hospodárstvo a logistiku, účtovníctvo, riadenie financií a kontroling procesov, reklamácie a nezhody, ľudské zdroje. Používanie systému zvyšuje produktivitu oddelení a efektivitu spoločnosti ako celku.

Košická pobočka

Založenie košickej pobočky operujúcej v regióne východného Slovenska. Spoločnosť KLIMAK týmto krokom zvyšuje svoju mieru dostupnosti pre zákazníka a prispieva k väčšej efektivite práce vyplývajúcej z lokácie podniku.

2008

Posun vpred

Spoločnosť KLIMAK dosahuje obrat 22 mil. Eur, v rámci svojej pôsobnosti a obchodnej činnosti zamestnáva viac ako 80 interných zamestnancov a pri realizáciách projektov využíva služby viac ako 200 aktívne spolupracujúcich montážnikov.

KLIMAK Golfcup

Založenie tradície organizovania športovo-spoločenského podujatia nazývanej KLIMAK Golf Cup konajúcej sa vždy na konci leta. Podujatie je oslavou partnerstva, golfu a nekončiacej zábavy vždy v rôznej téme. Sprievodný program ponúka aktivity ako vystúpenia kapely, tanečníkov, DJa, turnaj účastníkov v stolnom futbale, degustácia vína a mnohé ďalšie atrakcie. KLIMAK Golf Cup-u sa pravidelne zúčastňujú stabilní a tiež noví partneri spoločnosti.

2007

RIVER PARK

Získanie doposiaľ najväčšej zákazky počas histórie firmy. Ide o multifunkčný projekt s názvom RIVER PARK s rozlohou viac ako 100.000 m². Objekt sa nachádza v Bratislave na nábreží Dunaja a bude poskytovať svojim návštevníkom široké spektrum služieb: od hotelových, cez administratívne až po športové.

2006

TECHNOV

Založenie dcérskej spoločnosti na výrobu VZT potrubia a príslušenstva pre vzduchotechniku. Spoločnosť TECHNOV zabezpečuje komplexné služby v oblasti klimatizácie a vetrania, pričom mesačný objem produkcie sa pohybuje na úrovni 40.000 m2 VZT komponentov všetkého druhu. Dôraz je kladený na technologické požiadavky a spoločnosť KLIMAK tak získava operatívnu nezávislosť pri dodávkach tejto rozhodujúcej položky v profesiách vzduchotechniky. Viac o spoločnosti TECHNOV na www.technov.sk

2005

Zvyšovanie obratu

Dosiahnutie obratu prevyšujúceho 10 mil. Eur (300 mil. Sk)

Systém manažérstva kvality

Zavedenie Systému manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2001. Z

2002

Komplexný balík mechanických inštalácií HVAC

Prvé úspešné realizácie v oblasti ústredného kúrenia a merania a regulácie, čím spoločnosť pokrýva komplexný balík mechanických inštalácií známych aj pod anglickou skratkou HVAC (Heating, Ventilation, Air conditioning).

2001

Transformácia značky KLIMAK

Transformácia značky KLIMAK na Spoločnosť s ručením obmedzeným, vznik vnútornej organizačnej štruktúry v spoločnosti

1997

KLIMATREND

Založenie dcérskej spoločnosti s názvom KLIMA TREND zabezpečujúcej výkon servisných aktivít. Viac o servisnej spoločnosti na: www.klimatrend.sk

1993

Založenie značky

Založenie značky KLIMAK Ľuboš Laboš (fyzická osoba). Predmet aktivít: dodavateľská a montážna činnosť v oblasti vzduchotechniky.

Máte záujem o spoluprácu?