2018

ZVÄZ SLOVENSKÝCH VEDECKO TECHNICKÝCH SPOLOČNOSTÍ OCENIL KLIMAK

Zväz slovenských vedecko technických spoločností ZSVTS, združujúci v 45 odborných spoločnostiach cca 15 000 inžinierov a technikov na Slovensku,sa rozhodol udeliť firme KLIMAK ocenenie – Plaketu, pri príležitosti 25. výročia jej vzniku. Plaketa ZSVTS je výrazom ocenenia aktivít firmy Klimak, ktorá popri projektových, konštrukčných, výrobných a realizačných aktivitách,sa významnou mierou zaoberá i oblasťou výskumu a inovácií v oblasti vzduchotechniky.

KLIMAK SI DRŽÍ PRVENSTVO V OBLASTI TZB NA SLOVENSKU

Rebríček úspešných TZB realizátorov zostavený spoločnosťou Jaga Group, s.r.o. udeľuje spoločnosti KLIMAK 1. miesto a je tak dlhodobo tou najväčšou komplexnou spoločnosťou v oblasti TZB na Slovensku, ktorá pre Vás zabezpečuje projekciu, distribúciu, výrobu, montáž a servis vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

SPOLOČNOSŤ KLIMAK A STAVBA ROKA 2017

KLIMAK sa spolupodielal na dvoch významných stavbách, ktoré boli ocenené v rámci kategórie za vysokú kvalitu realizácie (EPERIA, Prešov) a za uplatnenie vedy a techniky v realizácií (UNIQ Staromestská, Bratislava). KLIMAK v modernom nákupnom centre EPERIA Shopping mall, Prešov zabezpečoval vetranie spoločných priestorov, chladenie vodným systémom a vykurovanie.

25 ROKOV SPOĽAHLIVÝCH RIEŠENÍ S KLIMAKOM

Stabilitu a spoľahlivosť pre zákazníka prinášame už 25 rokov! Čo sme začali, sme aj dokončili a vo vysokom % dokončených realizačných zákaziek pokračujeme v dlhodobej spolupráci formou servisu, čo je pre nás dôkazom spokojnosti klienta s prevedením diela. Taktiež 25 rokov budujeme a udržiavame kompaktný tím, ktorý má ten správny mix ostrieľaných profesionálov a mladých, motivovaných talentov. My všetci v Klimaku zabezpečujeme TZB dodávky a inštalácie pre tie najzaujímavejšie a najväčšie projekty, ktoré slovenský stavebný trh ponúka.

2017

KLIMAK aj tento rok lídrom v oblasti TZB

Spoločnosť Jaga Group, s.r.o. každoročne zostavuje rebríček úspešných realizátorov TZB, na ktorý sme netrpezlivo čakali. Radi by sme sa s Vami podelili o skutočnosť, že aj tento rok sme si obhájili miesto lídra a umiestnili sme sa na úžasnom 1. mieste! KLIMAK, s.r.o. je tak dlhodobo tou najväčšou komplexnou spoločnosťou v oblasti TZB na Slovensku, ktorá pre Vás zabezpečuje projekciu, distribúciu, výrobu, montáž a servis vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Stavbou roka 2016 sa stala PANORAMA CITY I.

Hlavnú cenu a „Stavbou roka 2016“ sa stala novostavba PANORAMA CITY, Bratislava a naša spoločnosť KLIMAK je dodávateľom celkovej vzduchotechniky, vykurovania a chladenia v projekte PANORAMA CITY a teda hrdým „spoluautorom“ tohto diela, keďže sa z veľkej časti podieľa na vytváraní príjemného prostredia a klímy tohto monumentálneho objektu.

Otvorenie druhej pobočky KLIMADODOMU.sk

Otvorenie druhej pobočky a showroomu klimatizácií špičkových značiek ako Carrier, Daikin, LG, Samsung, Toshiba so sídlom v Bratislave. Predajňa sa nachádza v novootvorených priestoroch OC STYLA (pri SHOPPING PALACE, Zlaté Piesky, 1. poschodie) a ponúka široký sortiment zariadení vhodných pre klimatizovanie a tiež vykurovanie Vašich domovov. Viac informácií na: www.klimadodomu.sk

2016

Titul Stavba roka 2015 pre multifunkčný komplex CITY ARENA

Hlavná cena titul Stavba roka 2015 získal Multifunkčný komplex CITY ARENA, Trnava na ktorej sme realizovali kompletnú dodávku a montáž profesie vzduchotechniky, chladenia a vykurovania.

Tretie miesto za zhodnocovanie chladiva

KLIMAK sa umiestnil na treťom mieste za zhodnocovanie chladiva za rok 2015. Slovenský zväz pre chladiacu a klimatizačnú techniku udeľoval aj tento rok ocenenia za Komplexné servisné zabezpečenie a zhodnocovanie chladiva. My v KLIMAK-u robíme všetky potrebné kroky k tomu, aby sme svojimi aktivitami prispievali k ochrane životného prostredia a to napríklad recyklovaním už použitého chladiva.

2015

Polyfunkčný objekt ZUCKERMANDEL

Začiatok realizácie druhej najväčšej zákazky v histórií spoločnosti – polyfunkčného objektu ZUCKERMANDEL, súčasťou ktorého bude centrála ČSOB banky, administratívne, ale taktiež obytné priestory s nádhernými výhľadmi na Dunaj. KLIMAK v rámci tohto projektu realizuje kompletnú dodávku a montáž profesií VZT, ÚK a CHL s použitím aktívnych chladiacich trámov.

Dominantné postavenie na slovenskom trhu

Potvrdenie dominantného postavenia na trhu s novým maximálnym obratom vo výške 24,4 mil. €. V rámci skupiny KLIMAK sa podarilo spolu s partnermi TECHNOV, KLIMA TREND a CLIMAPORT prekonať hranicu obratu 35 mil. €. Klimak sa stáva najväčšou komplexnou spoločnosťou realizujúcou profesie VZT, ÚK a CHL.

Nový showroom v Košiciach

Presťahovanie pobočky v Košiciach do nových predajných priestorov s novým showroomom na Južnej triede 11, kde sa nachádza ukážka reálnych funkčných klimatizačných jednotiek spolu s odborne vyškoleným personálom. Ukážky zariadení spolu s personálom sú k dispozícií pre tých, ktorí sa chcú poradiť a dozvedieť viac o zariadeniach pred ich kúpou. Pre ďalšie detaily o otváracích hodinách a detailoch navštívte našu stránku www.klimadodomu.sk

E-shop KLIMADODOMU.sk

Spoločnosť KLIMA TREND, spol. s r.o. založila e-shop a značku s názvom KLIMA DO DOMU (www.klimadodomu.sk), ktorá sa zaoberá predajom a montážou klimatizácií, vzduchotechniky, vykurovania pre bytové a rodinné riešenia. Poskytuje svojim návštevníkom množstvo kvalitných produktov (klimatizácie, tepelné čerpadlá, rekuperácie) a taktiež skvelú možnosť výpočtu ceny pomocou RÝCHLEJ KALKULAČKY.

2014

Historický obrat

Dosiahnutie historického obratu vo výške 24 mil. €, čo predstavuje splnenie stanoveného cieľa (18 mil. €) na 133,33 % a súčasne navýšenie obratu oproti roku 2013 o 138 %. Spoločnosť KLIMAK týmto obratom potvrdzuje svoju líderskú pozíciu na trhu a kladie si za cieľ v podobnej výške obratov zotrvávať.

Najväčšia TZB spoločnosť

KLIMAK sa právoplatne stal najväčšou TZB spoločnosťou na Slovenku. Roky kvalitne odvedenej práce v odvetví VZT, ÚK a CHL boli zúročené a naša spoločnosť sa dostáva do popredia v svojom odbore. Na konte má stovky realizovaných projektov a vedie úspešný konkurenčný boj o pozíciu na trhu.

2013

Rozširovanie pôsobnosti

Rozšírenie pôsobnosti spoločnosti KLIMAK aj na susedných trhoch. Cieľom tejto expanzie je budovanie povedomia a získavanie projektov v oblasti vzduchotechniky, ústredného kúrenia a chladenia v Českej republike a v Rakúsku.

Založenie CLIMAPORTU

Založenie partnerskej spoločnosti CLIMAPORT zameranej predovšetkým na distribúciu chladiacich zariadení zn. CARRIER a ALFA LAVAL. Novozaložený CLIMAPORT má v rámci regiónu tím vlastných obchodníkov, servisných pracovníkov a tiež logistické oddelenie, poskytujúce zákazníkom odborné služby. Spoločnosť sídliaca v Nitre na Levickej ulici sa tak stáva ďalším silným partnerom v rámci skupiny KLIMAK.

2011

Stabilita

Spoločnosť KLIMAK udržiava stabilný počet zamestnancov a tiež obrat a to aj napriek všeobecnému prepadu produkcie v stavebníctve. Kladie dôraz na profesionalitu a lojálnosť a ponecháva "svoj tím" v pôvodnej zostave. Predvída a plánuje do budúcna také kroky, ktoré by mali viesť spoločnosť k všeobecnému posunu vpred.

2009

Zavedenie Integrovaného manažérstva

Zavedenie Integrovaného manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2009, STN EN ISO 14001:2005 a STN OHSAS 18001:2009. Všetky činnosti, poskytované spoločnosťou KLIMAK, sú vykonávané so striktnou orientáciou na spokojnosť zákazníka, na bezpečnosť pri práci a tiež životné prostredie.

Interný systém

Spustenie interného systému NAVISION, ktorý pokrýva všetky procesné úkony spoločnosti - od obchodu, cez riadenie realizačných a servisných projektov, skladové hospodárstvo a logistiku, účtovníctvo, riadenie financií a kontroling procesov, reklamácie a nezhody, ľudské zdroje. Používanie systému zvyšuje produktivitu oddelení a efektivitu spoločnosti ako celku.

Košická pobočka

Založenie košickej pobočky operujúcej v regióne východného Slovenska. Spoločnosť KLIMAK týmto krokom zvyšuje svoju mieru dostupnosti pre zákazníka a prispieva k väčšej efektivite práce vyplývajúcej z lokácie podniku.

2008

Posun vpred

Spoločnosť KLIMAK dosahuje obrat 22 mil. Eur, v rámci svojej pôsobnosti a obchodnej činnosti zamestnáva viac ako 80 interných zamestnancov a pri realizáciách projektov využíva služby viac ako 200 aktívne spolupracujúcich montážnikov.

KLIMAK Golfcup

Založenie tradície organizovania športovo-spoločenského podujatia nazývanej KLIMAK Golf Cup konajúcej sa vždy na konci leta. Podujatie je oslavou partnerstva, golfu a nekončiacej zábavy vždy v rôznej téme. Sprievodný program ponúka aktivity ako vystúpenia kapely, tanečníkov, DJa, turnaj účastníkov v stolnom futbale, degustácia vína a mnohé ďalšie atrakcie. KLIMAK Golf Cup-u sa pravidelne zúčastňujú stabilní a tiež noví partneri spoločnosti.

2007

RIVER PARK

Získanie doposiaľ najväčšej zákazky počas histórie firmy. Ide o multifunkčný projekt s názvom RIVER PARK s rozlohou viac ako 100.000 m². Objekt sa nachádza v Bratislave na nábreží Dunaja a bude poskytovať svojim návštevníkom široké spektrum služieb: od hotelových, cez administratívne až po športové.

2006

TECHNOV

Založenie dcérskej spoločnosti na výrobu VZT potrubia a príslušenstva pre vzduchotechniku. Spoločnosť TECHNOV zabezpečuje komplexné služby v oblasti klimatizácie a vetrania, pričom mesačný objem produkcie sa pohybuje na úrovni 40.000 m2 VZT komponentov všetkého druhu. Dôraz je kladený na technologické požiadavky a spoločnosť KLIMAK tak získava operatívnu nezávislosť pri dodávkach tejto rozhodujúcej položky v profesiách vzduchotechniky. Viac o spoločnosti TECHNOV na www.technov.sk

2005

Zvyšovanie obratu

Dosiahnutie obratu prevyšujúceho 10 mil. Eur (300 mil. Sk)

Systém manažérstva kvality

Zavedenie Systému manažérstva kvality podľa STN EN ISO 9001:2001. Z

2002

Komplexný balík mechanických inštalácií HVAC

Prvé úspešné realizácie v oblasti ústredného kúrenia a merania a regulácie, čím spoločnosť pokrýva komplexný balík mechanických inštalácií známych aj pod anglickou skratkou HVAC (Heating, Ventilation, Air conditioning).

2001

Transformácia značky KLIMAK

Transformácia značky KLIMAK na Spoločnosť s ručením obmedzeným, vznik vnútornej organizačnej štruktúry v spoločnosti

1997

KLIMATREND

Založenie dcérskej spoločnosti s názvom KLIMA TREND zabezpečujúcej výkon servisných aktivít. Viac o servisnej spoločnosti na: www.klimatrend.sk

1993

Založenie značky

Založenie značky KLIMAK Ľuboš Laboš (fyzická osoba). Predmet aktivít: dodavateľská a montážna činnosť v oblasti vzduchotechniky.

Máte záujem o spoluprácu?